<>

Pielgrzymka po Półwyspie Iberyjskim

Kategorie: Aktualności

Dzień 1
Zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Wylot jest planowany z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po przylocie do Madrytu udamy się autokarem do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Na nocleg udamy się do Segowii.

Dzień 2
Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. My odbędziemy spacer po tej Starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę na pewne pole (z łaciny campus stellae – to pole gwiazdy, stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych udamy się do Fatimy. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej. Nocleg w Fatimie.

Dzień 4
Pobyt w Fatimie – miejscu kultu Maryjnego – celu pielgrzymek z całego świata. Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania. Tego dnia dla chętnych istnieje możliwość udziału w modlitwie różańcowej oraz procesji ze świecami.

Dzień 5
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Na nocleg udamy się w okolice Meridy.

Dzień 6
Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę (wstęp około 8€), Wieżę Giralda, Ratusz, dzielnicę Santa Cruz, Alkazar (zewnątrz) oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Gibraltaru.

Dzień 7
Tego dnia poznawać będziemy Gibraltar – terytorium zależne od Wielkiej Brytanii. W starożytności Skała Gibraltarska uważana była za jeden ze Słupów Heraklesa. W 1830 roku uzyskał status kolonii brytyjskiej. Do dziś pozostaje przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią, a Hiszpanią. My odbędziemy wycieczkę dookoła skały Gibraltarskiej, zobaczymy między innymi Małpy Gibraltarskie oraz zwiedzimy grotę St. Michael (z uwagi na bardzo wąskie drogi wycieczkę taką można odbyć tylko taksówkami – koszt taksówki + obowiązkowe wstępy około 30€). Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Torremolinos.

Dzień 8
Dzień ten jest w całości przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 9
Po śniadaniu udamy się do Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej (wstęp około 8€), Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Na nocleg udamy się w okolice Toledo. W miarę możliwości przewidziany jest wieczorny spacer po Toledo.

Dzień 10
Tego dnia udamy się na lotnisko w Madrycie, skąd nastąpi wylot powrotny do Polski. Zakończenie wyjazdu.

ŚWIADCZENIA:

– autokar z klimatyzacją
– przelot samolotem
– obsługę pilota ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych;
– noclegi w hotelach klasy turystycznej *** pokoje 2 lub 3 osobowe (do pokoju jednoosobowego dopłata 320,-€) 
– ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (koszty leczenia).
– wyżywienie: śniadanie od 2 do 10 dnia, posiłki wieczorne od 1 do 9 dnia.

UWAGI:
• Wstępy opłaca uczestnik jeżeli z nich korzysta.
• Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego na czas trwania wyjazdu
• Uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych.
• Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie
turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.

Termin wyjazdu: 24.09-03.10.2019
Cena: 1980,00 PLN+ 590,00 EURO

 

Dodał: Łukasz


Warning: require_once(/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php): failed to open stream: No such file or directory in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php' (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71