<>

Ogłoszenia 24.02.2019. r. – VII Niedziela Zwykła

Kategorie: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: nabożeństwo do NSPJ, spowiedź przed Mszami, a wieczorem spowiedź od g. 16.30 (zapraszamy młodzież, dzieci i dorosłych); pierwsza sobota miesiąca: nabożeństwo Maryjne o g. 8.30, a po Mszy wieczorowej odmawiamy różaniec; pierwsza niedziela: nabożeństwo eucharystyczne po sumie.

Najbliższa niedziela rozpoczyna 52 tydzień modlitw o trzeźwość narodu polskiego pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Alkoholizm i nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem w wielu rodzinach, również na terenie naszego miasta i naszej parafii. Wspomóżmy ludzi, którzy mają problem alkoholowy, swoją abstynencją i modlitwą. Alkohol jest częstą przyczyną rozpadu rodzin, wypadków i innych nieszczęść.

1 marca jest Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Wspominamy tych niezłomnych żołnierzy, którzy w nierównej walce z nowym sowieckim zaborcą oraz jego poplecznikami toczyli nierówną walkę o wolność naszej Ojczyzny i zachowanie jej chrześcijańskich korzeni. Z ich krwi i niepodległego ducha wyrosła nasza wolność. Zachowajmy ich w naszej wdzięcznej pamięci.

Organizujemy 10-ciodniową pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii i Portugalii w dniach 24 września 3 października. Do Madrytu dolecimy samolotem, a następnie będziemy się poruszać wygodnym, klimatyzowanym autokarem z pilotem i przewodnikiem. Zwiedzimy dużo interesujących miejsc i zabytków kultury. Udamy się m.in. do Madrytu – stolicy Hiszpanii; Santiago de Compostella (zwiedzimy grób apostoła św. Jakuba wraz z bazyliką); na Gibraltar, a na nim zobaczymy jeden ze słupów starożytnego mocarza Herkulesa oraz skalne małpy gibraltarskie; pojedziemy do Fatimy na miejsce wielkich objawień i będziemy uczestniczyć w pięknej procesji ze świecami; do Lizbony (zwiedzimy dom św. Antoniego i zabytkowe pomniki); Sewilli, gdzie zwiedzimy dzielnicę Santa Cruz (święty Krzyż), wierzę Giralda i ratusz. Żeby wrócić nie tylko pięknym duchowo, ale i cieleśnie, będzie czas przeznaczony na plażowanie. Koszt wynosi 1980 zł i 590 euro. Pozostało jeszcze kilkanaście miejsc.

Jest do nabycia nowy nr GN z ciekawymi tematami religijnymi i społecznymi.

Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Jest to nasza cegiełka na to piękne dzieło. Życzymy, by ta niedziela uśmiechnęła się do nas, a my byśmy wzajemnie obdarzali siebie radością. Dobrego tygodnia napełnionego pokojem i życzliwością.

Dodał: Łukasz


Warning: require_once(/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php): failed to open stream: No such file or directory in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php' (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71