<>

Ogłoszenia 03.03.2019 r. VIII Niedziela Zwykła

Kategorie: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

Dzisiaj rozpoczynamy 52 tydzień modlitw o trzeźwość narodu polskiego pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o ludziach młodych i dajmy im wzór mądrego korzystania i roztropnego korzystania z napojów alkoholowych. Módlmy się za tych, którzy nadużywają alkoholu i za alkoholików.

W tym tygodniu jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres liturgiczny Wielkiego Postu. Czas zadumy i wyciszenia oraz pokuty, w którym podejmujemy jakieś wyzwania w postaci pracy nad sobą, np. mniej Internetu, oglądania telewizji, mniej obmów i plotek, a więcej życzliwych słów, uśmiechu, pomocy, dowartościowania kogoś. W rodzinach więcej rozmów i mówienia sobie o miłości, a nade wszystko więcej rozmowy z Jezusem, który oddał z miłości życie za każdego z nas. W Środę Popielcową Msze św. są w następującym porządku: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Obowiązuje w tym dniu post, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta, a dwa nie do syta. Tego dnia po ostatniej Mszy św. odbędzie się spotkanie lektorów w domu parafialnym.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek o g. 16.30 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Podczas nabożeństw drogi krzyżowej zbieramy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. W zeszłym roku był grób pięknie przystrojony. Gorzkie żale będą o g. 17.40 w każdą niedzielę.

W poniedziałek o g. 16.30 spotykają się członkowie pomocniczy i stali Legionu Maryi, a w środę KŻR o g. 17.15 mają konferencję i różaniec. Zapraszamy chętnych.

Najbliższy piątek jest 2. miesiąca, dlatego zapraszamy wszystkich na wieczór uwielbienia, które będzie po Mszy św. wieczorowej ok. g. 18.45 w farze. Warto przeżyć trochę inne, bardziej spontaniczne i żywe spotkanie z Jezusem i drugim człowiekiem.

Chciałbym przypomnieć, że Biskup Piotr Libera zakazał przemów pożegnalnych podczas pogrzebów w kościele. Mogą takowe się odbywać na cmentarzu. Każda parafia ma obowiązek dostosować się do tej decyzji i wypełnić wolę Ks. Biskupa.

Przypominam o 10-dniowej pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii dniach 24 września 3 października. Koszt wynosi 1980 zł i 590 euro. Program jest w gablocie i na stronie parafialnego facebook-a. Nie ma już miejsc, można zapisywać się na listę rezerwową

Jak każdego roku zostały przygotowane przez Caritas baranki wielkanocne, z których ofiara będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących osób, w tym dzieci i ludzi starszych. Cena jednego baranka wynosi 5 zł. Zamówiliśmy także, jak w zeszłym roku, zdrapki, które pomogą nam przeżyć owocnie okres W. Postu. Zawierają one jakieś dobre zadanie na każdy dzień. Można je brać za dobrowolną ofiarą.

Zbliża się 8 marca, który jest pięknym dniem z racji na Dzień Kobiet. Chciałbym w imieniu ks. wikariuszy i całego rodu męskiego złożyć naszym pięknym kobietom najserdeczniejsze życzenia. Oby nasze Panie czuły się ciągle młode i piękne oraz cieszyły szacunkiem i były kochane przez najbliższych. Dziękujemy, że uczycie nas, mężczyzn pięknej wrażliwości, czułości, dostrzegania bliźniego, umiejętności słuchania i odczuwania uczuć innych ludzi. Bądźcie wzorem kobiecości i macierzyństwa na wzór najpiękniejszej kobiety i matki Maryi.

GN czeka na swoich czytelników.

Dziękujemy za złożone ofiary, w poprzednią niedzielę na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku oraz wspólną modlitwę. Dużo słońca w sercu i radości na ustach oraz Bożego błogosławieństwa.

Jutro nasz organista p. Kazimierz obchodzi dzień swego patrona, tj. imieniny. Chcę podziękować p. Kazimierzowi za jego posługę w naszej farze, bo nie jest to tylko zawód ale jakiś wymiar powołania. Śpiew jest bardzo ważny podczas liturgii, tym bardziej fachowo, pięknie i z wiarą wykonywany. Dziękuję p. Kazimierzu za tę piękną posługę, wykonywaną profesjonalnie i z serca. Dziękuję również za inne prace wykonywane czy to dla mnie jako proboszcza, czy to dla parafii. Życzymy dużo zdrowia i niewyczerpanej energii oraz ciągle pięknego śpiewu i gry na organach. Trudno sobie wyobrazić liturgię bez Pana gry i śpiewu oraz prowadzonego chóru. Niech Jezus wspomaga i obdarza zdrowiem, pogodą ducha oraz radością z posługi w naszej parafii.

Dodał: Łukasz


Warning: require_once(/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php): failed to open stream: No such file or directory in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php' (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71