<>

Ogłoszenia 10.03.2019 r. I Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Aktualności,Ogłoszenia Parafialne

Pojawiła się dekoracja na W. Post, która jest symboliczna, ale zarazem czytelna. Dziękujemy ks. Mateuszowi wraz z paniami za jej przygotowanie. Przypominamy, że w każdy piątek jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o g. 16.30 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Na zakończenie Drogi Krzyżowej zbierane są ofiary, które przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego. Nabożeństwo Gorzkich żali jest w każdą niedzielę o g. 17.40.

7 marca w parafii szkolnej odbył się dekanalny konkurs biblijny dotyczący św. Łukasza i jego Ewangelii. 1 miejsce zajęła Helena Piotrowska, która zakwalifikowała się do dalszego etapu, a 3 miejsce Nina Mosakowska z 5 klasy z Pierwszej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu. Gratulujemy dziewczynkom takich wysokich lokat. Dziękujemy i zarazem gratulujemy katechetce p. Zofii Hołubickiej, która przygotowała tak dobrze uczennice.

W najbliższy wtorek jest spotkanie grupy studyjno-biblijnej po Mszy wieczorowej o g. 18.45 w domu parafialnym. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

W najbliższy piątek o g. 18.45 odbędzie się spotkanie Rady Gospodarczej w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich członków.

W przyszłą niedzielę będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i kandydatów do bierzmowania o g. 16.00.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 6 kwietnia o g. 18.00, a zakończą we wtorek 9 kwietnia.

Przypominamy o pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii w dn. 24 września 3 października br. Będziemy zwiedzać urocze miasta i katedry oraz zabytki kultury świeckiej, m.in. Madryt, Santiago de Compostella (znane miejsce pielgrzymkowe z grobu św. Jakuba Apostoła), Fatimę – miejsce wielkich objawień oraz koronę, w której znajduje się kula z pistoletu zamachowca na Jana Pawła II, Ali Aqci, Lizbonę – stolicę Portugalii, Sewillę, Kordobę. Koszt 1980 zł i 590 euro. Można zapisywać się na listę rezerwową.

Dziękujemy firmie Malinowscy za zrobienie i przekazanie dla parafii drewnianego stolika, służącego m.in. do dekoracji.

Są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł, które mają być naszym darem serca dla najbardziej potrzebujących i ozdabiać nasz stół wielkanocny. Polecamy zdrapki wielkopostne, które są dobrą pomocą do owocnego przeżycia czasu W. Postu. Na każdy dzień jest jakieś dobre zadanie, np. wybierz sobie patrona na W. Post albo pomódl się za kogoś bliskiego. Można je brać za dobrowolną ofiarą. Nowy numer GN można nabyć w zakrystii.

Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, a więc zbieramy ofiary na ogrzewanie naszej pięknej fary, abyśmy my i dzieci mieli dobre warunki do modlitwy. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli w rodzinie i w odwiedzinach u bliskich i znajomych. Podejmijmy jakieś dobre wyzwanie na W. Post. Tylko ludzie dzielni i wytrwali oraz mający wielkie serce potrafią dążyć do większego dobra i walczyć o swój rozwój i miłość. Dobrego tygodnia wielkopostnego!

Dodał: Łukasz


Warning: require_once(/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php): failed to open stream: No such file or directory in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/wp-content/themes/churchope/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php' (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /pub/sierpeckafara/wp-content/themes/churchope/footer.php on line 71